4 položek celkem
3f0abf80 b85e 0274 e040 010a7cc80b87
54 Kč
11320361-5
d0e2d080 5986 740e e040 010a7cc80b89
144 Kč
11320361-10

Výběr a chov kočky

Výběr kočky

Pokud si hodláte pořídit kočku, je vhodné obrátit se na zprostředkovatelské agentury nebo soukromý trh. Pokud chcete určité plemeno, obraťte se na zkušeného chovatele. Seriózního chovatele poznáte podle toho, že je členem chovatelského klubu, chová maximálně dvě plemena a zvířata jsou vybavena potřebnými doklady. Také v útulku čeká mnoho koček na nový domov. Pokud nedokážete zvířatům poskytnout volný výběh, měli byste si pořídit alespoň dvě kočky.

Kočka se stěhuje do nového domova

Než si kočku přinesete domů, měli byste se důkladně připravit: Pokud máte balkon, bude nutné jej řádně zabezpečit, například ochrannou sítí. Pokud si pořizujete malé kotě, odstraňte křehké dekorace. Koťata ráda dovádějí a mohou spoustu věcí v bytě poškodit. Když si kočku přinesete domů, nechte ji nejprve odpočinout a přivyknout na nové prostředí. Dříve nebo později k Vám přijde sama.

Tohle vše kočka potřebuje

Hračky, jako jsou míčky, peříčka a myši s kočičí mátou (catnipem) potěší každou kočku. Kočičí toaleta je nezbytností, i pokud má Vaše kočka volný výběh. Misky na krmivo a na vodu je dobré mít k dispozici v dostatečném množství. Hračky a škrabadla zabrání tomu, aby kočka ničila nábytek, pokud se bude nudit nebo si brousit drápky.

Kočka a ostatní zvířata

Kočka a pes mluví různou řečí těla, a proto si často nerozumí. Aby si na sebe zvykli, je potřeba hodně trpělivosti. Pak spolu mohou bez problémů vycházet. Kočky a ptáci, stejně jako hlodavci, mohou žít v bytě pohromadě, dokud se kočka nedostane do jejich klece. Kočka totiž považuje tato malá zvířata za kořist.