Minichapsy

14 položek celkem

Jezdecké minichapsy

Minichapsy (někdo používá název jen chapsy) jsou návleky na lýtko, které se používají k nízkým jezdeckým botám, aby ochránily lýtko před odřením od třenových řemenů i samotnými nárazy. Nohu zpevní i ochrání před zimou. Zajistí lepší přilnutí nohy jezdce ke koni. Nahrazují tím vysokou jezdeckou obuv.

Minichapsy se vyrábějí z různých materiálů - umělého semiše, koženky nebo kůže. Výrobci nabízejí chapsy v různých velikostech a každý výrobce se může rozměry jednotlivých velikostí více či méně lišit. Pro výběr správné velikosti je potřeba změřit obvod lýtka v nejširším místě a délku holeně od kotníku po kolenní ohyb. Správně zvolené chapsy vám nohu zpevní (neměly by se na holeni otáčet, ale musíte cítit zpevnění) Při pokrčení nohy do polohy jakou máte v sedle vás vrchní okraj chapsů nesmí tlačit pod kolenem.

Nabízíme minichapsy pro dospělé jezdce (xs -XXL) i děti od 6 -14 let.

 

V naší nabídce najdete i další doplňky pro jezdce jakou jsou jezdecké rajtky, kalhoty i legínyperka, jezdecké rukavice a další potřeby na závody i na klasické ježdění. Náš obchod má i velikou nabídku potřeb pro koněstájových potřeb, všech potřeb pro stavbu elektrických ohradníků včetně zdrojů a také krmiv a krmných doplňku.

 

Proč zvolit jezdeckou zimní obuv od JP Cavallo?

  • Velmi kvalitní materiály

  • Nabízené zboží máme skladem

  • Vždy se snažíme o rychlé dodání

  • Široká nabídka dalšího jezdeckého vybavení
     

Pokud si nevíte rady s výběrem, kontaktujte nás. Navštívit nás můžete také v kamenné prodejně o prodejní ploše 300 m2 v Krabčicích u Roudnice nad Labem.