29 položek celkem
CASCO Mistrall 1 Marine side rgb 800px 96dpi 06 4006qbtnsgu8RpCBZ 05170027-M-013
Kukla pod helmu Waldhausen ELT Storm 02010006
H06 černá 05010005-S-001
14033075 01 zoom 07010059-90-001

Jezdecké bezpečnostní helmy, vesty a chrániče páteře

 

Bezpečnost při jízdě na koni a ochrana jezdce by měla být na prvním místě každého milovníka koní.

Asi nejdůležitějším bezpečnostním prvkem je kvalitní bezpečnostní jezdecká přilba. Funkcí jezdecké přilby je absorbovat náraz do hlavy způsobený pádem z koně. Aby přilba svou funkci plnila, musí být z kvalitních a certifikovaných materiálů (do roku 2014 pod certifikátem EN-1384, od roku 2015 nová norma VG01).Proto nabízíme velice kvalitní jezdecké bezpečnostní helmy převážně od německé firmy CASCO. Velká většina jezdeckých helem má nastavitelný obvod pomocí kolečka obdobně, jako znáte např. u cyklistických přileb. Pokud jezdecká přilba kolečko nemá, jsou přilby značeny v rozpětí jednoho centimetru podle obvodu hlavy a je potřeba zvolit přesně padnoucí velikost konkrétní jezdecké přilby.

Chránič páteře chrání páteř jezdce při pádu z koně. Jeho používáním můžete výrazně omezit zranění způsobená pádem.
Chránič páteře doporučujeme používat zejména začínajícím jezdcům, při rychlé jízdě a při skákání - v případě že nemůžete, nebo nechcete používat bezpečnostní jezdeckou vestu. Chránič páteře chrání pouze oblast zad - stále je zde riziko zranění hrudníku například kopnutím koně nebo pádem do překážky. Všechny páteřní chrániče jsou cerifikovány normou Level 2. Tato certifikace není dostačující pro použití na jezdeckých závodech v ČR (nutný level 3, čili bezpečnostní vesta).
Aby byl chránič páteře funkční, je důležité vybrat správnou velikost. Důležité při výběru velikosti je délka zad.

Bezpečnostní jezdecká vesta chrání tělo jezdce při pádu z koně. Jejím používáním můžete výrazně omezit zranění způsobená pádem, nebo kopnutím koně.
Bezpečnostní vestu doporučujeme používat zejména začínajícím jezdcům, při rychlé jízdě a při skákání. Všechny bezpečnostní jezdecké vesty v naší nabídce jsou cerifikovány a je možné je používat na jezdeckých závodech v ČR.
Aby byla bezpečnostní jezdecká vesta funkční, je důležité vybrat správnou velikost. Důležité při výběru velikosti je délka zad a obvod hrudníku.

Jezdecké přilby, bezpečnostní vesty a chrániče páteře na koně (tzv. páteřáky) zajišťují ochranu důležitých orgánů při pádu z koně. Jezdecké přilby- helmy na koně máme dámské, dětské i větší velikosti pánské. Jezdci by také neměli zapomenout na reflexní ochranu sebe i svého koně.

 

V naší nabídce najdete i další doplňky pro jezdce jakou jsou jezdecká perka, minichapsy, jezdecké rukavice a další potřeby na závody i na klasické ježdění. Náš obchod má i velikou nabídku potřeb pro koně, stájových potřeb, všech potřeb pro stavbu elektrických ohradníků včetně zdrojů a také krmiv a krmných doplňku.

 

Proč zvolit vybrané zboží od JP Cavallo?

  • Velmi kvalitní materiály

  • Vysoce komfortní vybavení pro jezdce

  • Nabízené zboží máme skladem

  • Vždy se snažíme o rychlé dodání

  • Široká nabídka jezdeckého vybavení
     

Pokud si nevíte rady s výběrem, kontaktujte nás. Navštívit nás můžete také v kamenné prodejně o prodejní ploše 300 m2 v Krabčicích u Roudnice nad Labem.