Podsedlovky všestranné, univerzální.

17 položek celkem

Podsedlovky všestranné, univerzální nebo skokové

Pokud máte všestranné či univerzální sedlo je potřeba vybírat mezi všestrannými podsedlovými dečkami. Tyto podsedlovky jsou v předu vykrojené ve tvaru sedla a z boku kratší. Označují se "VS", "AP" nebo "GP".

Speciální skokové podsedlovky patří pod skoková sedla. Značí se "J" nebo "S". Pod skokové sedlo většinou sedí i všestranné podsedlové dečky. 

Dále při koupi podsedlové deky hledíme na její sílu. Podsedlová deka na koně je vyplněna různě silnou polyuretanovou pěnou. Pokud sedlo koni dobře sedí, není potřeba vybírat silnou deku. Naopak silnější podsedlovka může vyplnit menší nesrovnalosti sedla. Pro větší korekci sedla a větší pohodlí koně se používají tlumící a korekční podsedlové dečky. Korekční nebo tlumící podložka pod sedlo může být vyplněna gelovou výplní (gelovka) nebo paměťovou pěnou. K tlumení nárazů se používá i přírodní pravý beránek pod sedlo nebo beránek pod sedlo ze syntetického materiálu.

Důležité je i vybírat podsedlovku, která má spodní stranu z funkčního materiálu, který optimálně odvádí vlhkost a pot koně. Některé podsedlovky mají v oblasti kohoutku měkké výztuhy ze zesílené pěny, syntetického nebo pravého beránku. Také v oblasti zapínání podbřišníku mohou mít zesílenou výztuhu odolnou proti prodření. 

Důležitým faktorem při nákupu je i to, že barevná kombinace podsedlové dečky. V nabídce máme podsedlovky se širokou škálou barev a motivů, které skvěle ladí s koňskými čabrakami nebo bandážemi. Můžete tedy vybavení sebe i svého koně barevně i stylově sladit a budete na první pohled elegantní a sehraná dvojice.

 

Proč zvolit jezdecké věci a vybavení pro koně od JP Cavallo?

  • Velmi kvalitní materiály

  • Veliký a široký výběr jezdeckého vybavení

  • Nabízené zboží máme skladem

  • Vždy se snažíme o rychlé dodání

  • Široká nabídka dalšího jezdeckého vybavení
     

Pokud si nevíte rady s výběrem, kontaktujte nás. Navštívit nás můžete také v kamenné prodejně o prodejní ploše 300 m2 v Krabčicích u Roudnice nad Labem.