Podsedlovky pony a shetty

8 položek celkem

.Podsedlová dečka na koně je nezbytnou součástí základního jezdeckého vybavení. Podsedlovky pro koně slouží především jako ochrana kohoutku a celého koňského hřbetu před odřením, otlačením nebo zapařením, které sedlo může koni způsobit. Podsedlová deka zároveň tlumí nárazy sedla na hřbet koně.

  • Pod sedlo na poníky patří podsedlovka pony nebo shetty, aby se podsedlová deka nehrnula a nikde zbytečně nepřesahovala.
  • Dečka pro koně může být i vzadu vykrojená. Anatomicky tvarovaná podsedlová dečka dokonalo kopíruje tvar sedla.
  • Podsedlová deka na koně je vyplněna různě silnou polyuretanovou pěnou. Pokud sedlo koni dobře sedí, není potřeba vybírat silnou deku. Naopak silnější podsedlovka může vyplnit menší nesrovnalosti sedla.
  • Pro větší korekci sedla a větší pohodlí koně se používají tlumící a korekční podsedlové dečky. Korekční nebo tlumící podložka pod sedlo může být vyplněna gelovou výplní (gelovka) nebo paměťovou pěnou. K tlumení nárazů se používá i přírodní pravý beránek pod sedlo nebo beránek pod sedlo ze syntetického materiálu.
  • Důležité je i vybírat podsedlovku, která má spodní stranu z funkčního materiálu, který optimálně odvádí vlhkost a pot koně. Některé podsedlovky mají v oblasti kohoutku měkké výztuhy ze zesílené pěny, syntetického nebo pravého beránku. Také v oblasti zapínání podbřišníku mohou mít zesílenou výztuhu odolnou proti prodření. 

Důležitým faktorem při nákupu je i to, že barevná kombinace podsedlové dečky. V nabídce máme podsedlovky se širokou škálou barev a motivů, které skvěle ladí s koňskými čabrakami nebo bandážemi. Můžete tedy vybavení sebe i svého koně barevně i stylově sladit a budete na první pohled elegantní a sehraná dvojice.