Sladový květ granulovaný / pytel 25 kg / cena za kg

Kód: 12530067-V
15,60 Kč 13,57 Kč bez DPH 15,60 Kč / 1 kg
Skladem (>5 kg)

JEN OSOBNÍ ODBĚR

Navážíme podle potřeby 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SLADOVÝ KVĚT granulovaný

 Výborné bílkovinné krmivo s nízkým obsahem škrobů, vhodné pro hubené a mladé koně. Skvělé kombinovat 1 l květ + 1 l řepné pelety + 0,3 l extrudovaný len!

 Informace:
Výrobě piva předchází výroba sladu. Sladovnický ječmen se máčí a nechá se na hvozdech vyklíčit. Klíčením ječmen puká a vyrůstají z něho kořínky. Syrový sladový květ se potom suší a usušený zbavuje kořínků.

Sladový květ (sušené kořínky) je výborné krmivo vhodné pro všechny druhy hospodářských zvířat. Celkový obsah dusíkatých látek se pohybuje kolem 26 %.

Obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, kyselinu pantotenovou, nikotinovou, nikotinamid, biotin, inositol, kyselinu p aminobenzoovou, kyselinu listovou, Lactobacillus cassei faktor, rhizopterin a dále vitaminy C, D a E. Z enzymů obsahuje sladový květ hlavně proteoloytické a amylolytické enzymy.

Je to dieteticky vhodné, aromatické a chutné krmivo. Mimo jiné působí aromaticky a zchutňuje krmné dávky, má příznivé účinky na laktaci

 

Cílová zvířata: kůň, osel, skot, koza, ovce, prase, vietnamské prasátko, slepice

Pro koně:
Opět platí to samé jako u otrub. Krmení sladovým květem by nemělo tvořit hlavní část krmiva pro koně, ale pouze doplněk bílkovin, vitamínu E a vit. skupiny B. A to nejlépe v množství do 0,5 kg na den/dosp. kůň. Vhodné je jeho zkrmování koním nemocným a koním v rekonvalescenci. Koně jej zpravidla milují a proto je dobré jej přimíchávat k rozbobtnalým řepným peletám. Opět je potřeba dávat pozor na nevyvážený poměr minerálií.

Upozornění:
Sladový květ obsahuje proměnlivé množství hordeninu, substance, která je příbuzná s katecholaminem. Množství v 1 kg je až 4g. Dopingové kontroly jsou schopny v moči zjistit tuto látku.

 

Kontraindikace:

  • Nesmí se používat pro březí
  • Považuje se za doping

 Dávkování:

Zvíře Množství/den
Dojnice- dospělý skot 1,5 - 2,5 kg
Mladý skot do 1 roku 0,5 - 1,0 kg
Mladý skot od 1 roku 1,0 - 2,0 kg
Telata 0,25 - 0,5 kg
Koně do 0,5 kg
Prasata 20 - 50 kg 0,2 - 0,3 kg
Prasata 50 -100 kg 0,3 - 0,5 kg
Prasnice 0,25 - 0,75 kg
Slepice 0,004 - 0,008 kg

 

LZE NAVÁŽIT PODLE POTŘEBY : 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: