Pšeničné otruby - pytel 30 kg / cena za kg

Kód: 12510059
13 Kč 11,30 Kč bez DPH 13 Kč / 1 kg
Skladem (>5 kg)

JEN OSOBNÍ ODBĚR

Navážíme podle potřeby 1 kg = 7,50 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pšeničné otruby pro koně, ovce, kozy, skot, prasata, slepice, kachny a husy – vhodné jako doplněk vlákniny a minerálních látek.

Pšeničné mlýnské otruby jsou vedlejší mlýnský produkt, který je tvořen po odloučení jedlé a krmné mouky zbytky zrna, tedy i klíčky, slupkami a semennými obaly. Proti zrnu, ze kterého byly získány, mají vyšší obsah dusíkatých a minerálních látek.

Zvláště obsah fosforu je vysoký, na který je potřeba při sestavování krmné dávky dávat pozor, ale nelze ho úplně vyřadit, jelikož je nezbytným stavebním kamenem, stejně jako kalcium. Vyšší množství otrub v krmivu má za následek minerální disbalanci, a také negativní vliv na bakterie fermentující vlákninu v trávicím traktu. Tímto krmným komponentem prosím krmte opatrně a s rozvahou.

Pšeničné otruby jsou hodnotným dietetickým krmivem.

Obsahují asi 14 - 15 % dusíkatých látek, 4 % tuku, 9,5 % vlákniny a 5 % popelovin. Příznivě ovlivňují sekreci mléka. Jsou výborným krmivem pro březí a kojící samice. Otruby by měli hrát v krmení koní roli pouze jako zchutňovadlo, nebo jako zdroj vit. skupiny B (B1, B6, niacin), fosforu, hořčíku, železa a zinku.

A to v množství max. 0,4 kg na den (pro 500 kg koně).

Při krmení vojtěškových pelet, případně řepných a dostatku sena není třeba navíc dodávat vápník, v jiném případě je to vhodné pro vyrovnání poměru Ca x P.

Doporučené množství pro koně cca 500 kg – maximálně 0,4 kg na den !!!

Balení: 30 kg nebo

NAVÁŽÍME PODLE VAŠI POTŘEBY 1 KG ZA 7,50Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: